دانشگاه مجازی

نمیدونم در زمینه دانشگاه مجازی در ایران چه قدر اطلاع دارین ولی برای اطلاع شما باید بگم که امسال برای اولین بار دانشگاه علم و صنعت سیستم پذیرش دانشجو برای دانشگاه مجازی رو در ایران در سه رشته مهندسی فناوری اطلاعات IT و مهندسی کامپیوتر شاخه نرم افزار و علوم کامپیوتر پیاده کرده و از دانش اموزانی که معدل کتبی دیپلم و پیش دانشگاهی انان بالاتر از 15 بود و یا در کنکور سراسری امسال مجاز به انتخاب رشته بودند ثبت نام کرد.
حالا ببینیم دانشگاه مجازی چی هست:
دانشگاه مجازی یعنی دانشگاه اینترنتی، یعنی دانشجو بدون رفتن به سر کلاس درس میتواند از طریق اینترنت در هر مکان و هر ساعتی از شبانه روز دروس را دنبال کند و با استادان مربوطه از طریق ایمیل یا چت ارتباط برقرار نماید و اشکالات درسی خود را مطرح کند.
برای دانشجویان مجازی امکاناتی هم درنظر گرفته شده است از قبیل استفاده از کتابخانه مجازی و همچنین تخفیفهای ویژه کارتهای اینترنت و امکانات دیگر …
لازم به ذکر است مدرک دانشگاه مجازی مورد تایید وزارت علوم و فناوری میباشد و دانشجو در تمام مدت تحصیل خود از معافیت تحصیلی برخوردار میباشد.
در ضمن به این نکته هم باید توجه کرد که دانشجو پس از انتخاب به عنوان دانشجوی رسمی محسوب نمیشود بلکه ابتدا باید در ترم اول مرحله دانشپذیری را طی کند و در صورت کسب معدل بالای 13، به عنوان دانشجوی رسمی کشور محسوب میگردد.
شهریه تحصیل در این دانشگاه هم برای هر ترم 150000 تومان میباشد که علاوه بر این برای هر واحد نظری 25000 هزار تومان و برای هر واحد عملی 90000 هزار تومان از سوی دانشگاه دریافت میشود.
همچنین شروع کلاسها از بهمن ما میباشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید از سایت زیر دیدن کنید:

www.elearning-iust.ir

خب امیدوارم درباره دانشگاه مجازی اطلاعات کافی رو کسب کرده باشین.
این همه حرف رو زدم که بگم من توی این دانشگاه قبول شدم و از بهمن ماه درسم رو در مرحله دانشپذیری شروع میکنم وبعد انشاٌلا بعد از قبولی در این مرحله با توجه به معدلی که میگیرم در یکی از اون سه تا رشته که بالا گفتم درس میخونم.

بالاخره منم دانشجو شدم. بدون کنکور!!!