با هر آی‌پی آدرسی گوگل را به زبان انگلیسی ببینید

اگر شما هم یک کاربر اینترنت ایرانی هستید و از ایران به اینترنت متصل هستید حتما تو این سال‌های اخیر زیاد پیش اومده که مجبور باشید از آی‌پی کشور دیگه‌ای سایت‌های مورد نظر خودتون رو باز کنید. مشکلی که وجود داره و اکثر اوقات آزاردهنده میشه اینه که با آی‌پی کشور خاصی صفحه اول گوگل رو برای جستجو باز می‌کنید و گوگل صفحه خودش مربوط به اون کشور رو به شما نشون میده! یعنی همه کلمه‌ها و جملات و حتی نتایج جستجو به زبان اون کشور نمایش داده میشه
اما خوشبختانه گوگل فکری به حال این مسئله کرده که میشه به راحتی با هر آی‌پی آدرسی که به مرور اینترنت می‌پردازیم و گوگل رو باز می‌کنیم بطور پیش‌فرض گوگل انگلیسی رو ببینیم. خیلی راحت کافیه به جای وارد شدن به Google.com برای جستجو به Google.com/ncr وارد بشیم. یا حتی خیلی ساده‌تر اگر گوگل به عنوان Home Page در مرورگر ما تنظیم شده یک NCR جلوی آدرس اون در تنظیمات Home Page مرورگر قرار بدیم. NCR که مخفف No Country Redirect هست همیشه گوگل و همه سرویس‌های اون رو به زبان پیش‌فرض خودش یعنی انگلیسی باز خواهد کرد.

منبع

5 دیدگاه

 1. اين ارور رو ميده:
  404. That’s an error.

  The requested URL /NCR was not found on this server. That’s all we know.

  1. شایان جان ncr رو باید به صورت حروف کوچک نوشت جلوی آدرس
   اشتباه از من بود که با آدرس رو با NCR بزرگ تو مطلب گذاشتم عذر می‌خوام

 2. كر مي كنم راه درست اينه كه توي تنظيمات زبان گوگل، Automatically selected languages رو روي انگليسي قرار بديم. كاري كه من مدتهاست انجام داده ام و ديگه هيچ وقت گوگل پارسي رو زيارت نكردم.
  راه ديگه هم اينه كه اگر گوگل به عنوان Home Page در مرورگر ما تنظیم شده یک webhp?hl=en جلوی آدرس اون در تنظیمات Home Page مرورگر قرار بدیم.

 3. خیلی خوب است. باید دنبال یک راهی باشیم که کلا اگر گوگل.کام را زدیم همین صفحه باز بشود باز. فکر کنم راهش را قبلا دیدم.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *