عکس پرینت، چاره‌ی عکس‌های دیجیتالی

خاطرات دوربین‌های عکاسی آنالوگ و نگاتیوهای عکس هنوز در خاطر خیلی از ما باقیست. خاطره عکس گرفتن‌های دقیق با دوربین‌های آنالوگ که مبادا در اثر اشباه یکی از عکس‌های حلقه فیلم ما بسوزد و حیف شود. خاطره بردن حلقه‌های ۲۴ تایی و ۳۶ تایی عکس به عکاسی برای چاپ و آرشیو کردن لحظات به یاد ماندنی‌مان در قالب آلبوم‌های کاعذی
اما حالا که همه چیز فرق کرده و زندگی‌مان دیجیتالی شده چه کنیم ؟ حالا که دوربین‌های عکاسی دیجیتال شده‌اند و عکس گرفتن و ثبت خاطرات به سادگی یک آب خوردن شده و به لطف سعی و خطا همه‌مان عکاس شده‌ایم با این حجم عظیم عکس در آرشیو دیجیتالی‌مان چه کنیم ؟ آیا این صفر و یک‌ها که در کنار هم قرار گرفته‌اند و تحت فرمتی در کامپیوتر و صفحه مانیتور می‌توانند نقش همان عکس‌های آنالوگ قدیمی که با زحمت گرفته شده بودند و روی کاغذ چاپ شده بودند را بازی کنند ؟

اما امروز عکس پرینت به واقع می‌تواند بهترین چاره برای عکس‌های دیجیتالی ما باشد. سرعت عمل، دقت و کیفیتی که در استفاده و ثبت سفارش در عکس پرینت وجود دارد تقریبا در هیچ سرویس مشابه ایرانی دیگری یافت نمی‌شود. هرچند که سرویس دقیقا مشابهی با عکس پرینت در میان سرویس‌های ایرانی نداریم اما بهترین بودن آن از بی رغیب بودن‌اش نتیجه نمی‌شود بلکه بهترین بودن‌اش نتیجه‌ کیفیت بالا و زحمات زیادی است که به پای آن صرف شده است.
عکس پرینت کار خود را به صورتی که هم‌اکنون در حال فعالیت است در فروردین ۱۳۸۷ آغاز کرد. شخصا اولین سفارشی که در عکس پرینت ثبت کردم در دی ماه ۸۷ بود که به صورت آزمایشی و فقط برای تست چند تا از عکس‌هایی که با موبایل گرفته بودم در سایت آپلود کردم و سفارش چاپ دادم. همچنین دومین سفارشی که در عکس پرینت ثبت کردم مربوط به چند ماه پیش و قبل از شروع سال نو بود که یک تقویم رومیزی با عکس‌های خانوادگی سفارش دادم. که انصافا کیفیت بالایی که در چاپ تقویم دیدم من را برای نوشتن این مطلب ترغیب کرد.

اما به تازگی محصول دیگری به محصولات عکس پرینت اضافه شده و آن کتاب عکس است. کتاب عکس با سه دسته کلی نفیس، ظریف و کاغذی تفکیک شده که دسته‌های نفیس و ظریف هر کدام با سه رنج قیمت مختلف که البته تفاوت آن‌ها در ابعاد کتاب می‌باشد و دسته کاغذی هم با یک قیمت ثابت برای انواع طرح‌های آن عرضه شده‌اند. تمام عکس‌های کتاب عکس روی کاغذهای سیلور هالاید که مخصوص عکس هستند و با روش چاپ لیزری و ظهور شیمیایی که بالاترین کیفیت چاپ را بدست می‌دهد تولید می‌شوند. همچنین عکس پرینت با بهره‌گیری از دستگاه‌های تمام اتوماتیک تولید فتوبوک ساخت سوئیس و استفاده از مواد اولیه سوئیسی، محصولی با کیفیت را در اختیار شما قرار می‌دهد.
یکی دیگر از نقاط قوت عکس پرینت نرم‌افزار طراحی آنلاین برای طراحی تقویم و کتاب عکس است. مزیتی که این نرم‌افزار ایجاد می‌کند این است که شما یک نسخه مجازی از کتاب عکس خود را در اختیار دارید که می‌توانید عکس‌های خود را به همان ترتیب و چینشی که مد نظر خودتان است پیاده‌سازی کنید و مطمئن باشید ترتیب و چینشی که خودتان روی عکس‌ها در کتاب اعمال کرده‌اید بدون ذره‌ای تغییر یا جابه‌جایی چاپ و آماده خواهد شد. از دیگر قابلیت‌های نرم‌افزار طراحی آنلاین عکس پرینت امکان اضافه کردن متن و تصویر پس‌زمینه به هر کدام از صفحات کتاب عکس یا تقویم به صورت مجزا می‌باشد.
همچنین در دسته کتاب نفیس و ظریف هفت زیر شاخه دیگر مانند خانوادگی، نوزاد، مهمانی و تولد و … وجود دارد که در هر کدام چندین الگو تعریف شده که کار طراحی را خیلی سریع و ساده پیش می‌برد. در دسته کتاب کاغذی هم دو شاخه عمومی و کودک قرار داده شده که باز هرکدام چندین الگو را شامل می‌شوند.
در نهایت برای اطمینان از کیفیت کار همین بس که عکس پرینت ضمانت می‌کند در صورتی که شما به هر دلیل از کیفیت کتاب عکس خود راضی نباشید عکس پرینت آن را برای شما مجددا چاپ می‌کند.
همچنین یک پیشنهاد ویژه روی کتاب عکس تا پایان خرداد ۹۱ وجود دارد و آن دریافت یک کتاب عکس مجانی به ازای سفارش یک کتاب عکس است. بدین ترتیب که بعد از ثبت سفارش و افزودن آن به سبد خرید در صورت‌حساب خود با وارد کردن کد تخفیف BOGOF یک کتاب عکس دقیقا مشابه همان کتاب عکسی که سفارش داده‌اید دریافت خواهید کرد.
من به پیشنهاد عکس‌ پرینت تجربه خود از سفارش در این سایت را نوشتم. امیدوارم که شما هم مانند من تجربه خوبی در خرید از عکس‌ پرینت به خاطر بسپارید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *