بدون عنوان

خب به سلامتی خانم انصاری هم به زمین برگشت! تا دیگه علمای ما مجبور نباشن به خاطر دیدن 2 ماه در آسمان ماه رمضان رو 60 روز اعلام کنن یا حتی موقع عید به علت وجود ایشون در فضا از دیدن ماه صرف نظر کنن !!
چقدر تو این مدت از اسم و سفر این خانم به فضا تو جامعه درپیت ما استفاده ابزاری شده خدا میدونه ….
ولی چیزی که برای من جالب بود نحوه برگشت این توریست و دو همکار فضانوردش به زمین بود، اینکه چطوری تو یه کپسول فشرده 3 نفر آدم قرار میگیرن و از ایستگاه بین المللی فضای که در 360 کیلومتری زمین هست به سمت زمین پرتاب میشن! ظاهرا این کپسول وقتی از خارج از جو داره به طرف زمین میاد سرعتی نزدیک 900 کیلومتر در ساعت داره و وقتی وارد جو میشه این سرعت به 300 کیلومتر در ساعت کاهش پیدا میکنه و دیگه وقتی کاملا در جو زمین قرار داره توسط دو موتوری که سرعت معکوس به کپسول میده و در قسمت پایین کپسول هست سرعت کپسول به 5 کیلومتر در ساعت میرسه تا به سطح زمین برسه، و جالب تر اینکه این بازگشت تنها 3 ساعت طول می کشه در حالی که برای پرواز و اتصال به ایستگاه فضایی 48 ساعت زمان لازمه
هرچی گشتم فیلمی از فرود این کپسول به زمین پیدا نکردم اما فیلم لحظه پرتاب فضاپیمای Soyuz و فیلم لحظه اتصالش به ایستگاه فضایی موجود هست که دیدنش خالی از لطف نیست.
اولین تصاویر منتشر شده از فرود انوشه انصاری

7 دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *