دانشگاه مجازی 2

امروز 17 فوریه است. آخرین پست مال 31 ژانویه است. متأسفانه کمبود وقت اجازه نمیده اینجا رو درست و حسابی اپدیت کنم. این دانشگاه مجازی هم دمار از روزگار من در اورده! روزی 3 تا 4 ساعت استفاده از اینترنت برای down کردن دروس و 3-4 ساعت هم برای مطالعه و مرور درسها خیلی خسته کننده است.
درسها هم همشون به صورت کلیپ های فلش تنظیم شده، به این صورت که استاد درس رو میخونه و انیمیشن های لازم برای درک بهتر مطلب روی صفحه به حرکت در میاد. کلیپ ها هم حجمشون به طور متوسط از 700 کیلوبایت گرفته و به 1.3 مگابایت هم میرسه. برای درس ریاضی دروس هم به صورت کلیپ هست و هم به صورت متن که امکان پرینت هم داشته باشه. 5 درس هم در این ترم برای داشجو ها در نظر گرفته شده: ریاضی 1 ، فیزیک 1 ، مبانی کامپیوتر ، زبان و آشنایی با آموزش الکترونیکی. 4 تای اول سه واحدی و آخری هم دو واحدیه.
گفتن برای هر درس سه واحدی باید 75 دقیقه در هفته درس (sco) داون بشه! تازه هنوز کلاسهای مجازی شروع نشده. در پایان هر sco هم یک گزینه به نام پایان درس داره که اگه روی اون کلیک نکنی سیستم متوجه نمیشه که شما این درس رو گذروندی!
کلاسهای مجازی هم به این صورته که سر یک ساعت معینی در یک روز کلاسی تشکیل میشه و شما با مراجعه به سایت دانشگاه وارد کلاس میشین، در کلاس می تونین در یک لیست، کسانی رو هم اکنون در کلاس هستند رو ببینید و اگه خواستین باهاشون چت کنین، اگر وب کم داشته باشید می تونید با اجازه استاد وب کم رو به بقیه نشون بدین، استاد هم اگه وب کم داشته باشه تصویرش برای همه پخش میشه، همچنین کلاس یک تابلو هم داره که میتونید با قلم نوری روش هر چی خواستین بنویسین و سوالاتتون رو از استاد بپرسین، امکان چت با استاد هم وجود داره.
به مجموعه این ها LMS یا Learning Managment System گفته میشه.
در این سیستم LMS قسمتهای دیگری هم هست، مثل تقویم که استاد میتونه یادداشتهای خودش رو برای دانشجو ها اونجا بنویسه، قسمت اطلاعیه که اطلاعیه های دروس اونجا منتشر میشه، قسمت تمرین که اونجا استاد تمرین رو میزاره و شما باید اون تمرین رو حل کنین و به صورت فایل صوتی یا doc در محل مربوط اپلود کنین.
در صفحه اصلی این LMS قسمتهای مکاتبات داخلی و انتخاب واحد هم هست. انتخاب واحد ترم اول رو که خود دانشگاه برای همه تعیین کرده ولی از ترم بعدی انتخاب واحد رو خود دانشجو باید انجام بده.
در صفحه مکاتبات داخلی هم دانشجوها میتونن با هم مکاتبه کنن یا همون message بفرستن و بعضی از اخبار دانشگاه هم در همین قسمت به دانشجو ها ابلاغ میشه.
امتحانات دانشگاه هم به صورت حضوری برگزار میشه که حتی تاریخ و ساعت برگزاری امتحانات پایان ترم از الأن اعلام شده!

در کل سیستم خیلی خوب و کارامدی هست ولی برای ما که از اینترنت dialup استفاده می کنیم مشکلاتی هم داره. البته خود دانشگاه کارتهای اینترنت مخصوص به خودش رو با 50% تخفیف به دانشجو ها میفروشه که متاسفانه این کارتها فقط برای دانشجو های تهرانی قابل استفاده است. گفتن چون 86% دانشجوها از تهران هستند ما فقط در تهران اقدام به تأسیس isp کردیم و بقیه شهرها رو بیخیالش! 10% هم از کرج و 4 درصد هم از بقیه کشور دانشجو پذیرفته شده. همچنین از 1000 نفر داوطلبی که قبول شدن 720 نفر ثبت نام کردن.
و اما می رسیم به مدرک! تنها تفاوتی که مدرک اینجا با دانشگاه های حضوری داره در یکی امضاء های زیرش هست! معمولا در مدارک دانشگاهی 2 تا امضاء وجود داره که یکی مربوط به رئیس دانشکده میشه و یکی هم مربوط به رئیس دانشگاه، در مدرکی که به ما میدن امضای دوم رو رئیس دانشگاه مجازی دانشگاه علم و صنعت ایران امضاء میکنه. همین

این بود توضیحی در مورد دانشگاه مجازی.
اگه سوالی چیزی بود در خدمتم
فعلا

دوستان عزیز برای اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه مراجعه کنید:

http://www.elearning-iust.ir